Osobní historie

 
Z hlediska duchovního seberozvoje mám již osobní letité zkušenosti. Díky mámě jsem se s hatha jógou a makrobiotikou setkala již v dětství. O buddhizmus a další duchovní a filozofické směry se zajímám již od střední školy. V průběhu vysokoškolských studií jsem kromě jiných absolvovala např. kurz Silvovy metody a kurz Raja Yogy. Taky někdy v tom období jsem si prvně četla něco o tantře. 
Za důležitý milník považuji účast na Táboře dubového draka 1996 a setkání s knížkou Women Who Run With the Wolves: Myths and Stories of the Wild Woman Archetype od autorky Clarissa Pinkola Estés, za přelomový - účast na Festivale Bohyně 2004 na Skalce u Doks. Od té doby mé zkušenosti s různými kurzy, jak tantry, tak rodinných konstelací a pod. začaly přibývat zrychleným tempem. 
S tantra masáží jsem se prvně setkala na několikavíkendovém kurzu někdy v první půlce r. 2007. V letech 2007 až 2010 jsem absolvovala dlouhodobý kurz ženské tantry u Ivany Megové a Katky Kramolišové. V únoru 2008 jsem byla krátce v Indii. Počátkem roku 2009 jsem prožila necelých 13 dnů ve tmě – terapie tmou. Na přelomu roků 2009/2010 jsem držela očistnou hladovku, postupovala jsem podle knížky Hladovění od G.P. Malachova. Původně jsem si, říkala, že když vydržím 10 dnů o vodě, tak to bude úspěch, nakonec jsem nejedla 38 dnů.  
V školním roce 2009/2010 jsem taky začala studovat víkendové studium psychoterapie v rámci celoživotního vzdělávání na Pražské psychoterapeutické fakultě. Po otěhotnění jsem přerušila studium, ale plánuji si ho dokončit.
Koncem srpna a celé září 2010 jsem uskutečnila svou zatím první svatojakubskou pouť – ze Zaragoza přes Logrono do Santiaga de Compostella. Úsek měl kolem 800 km, pěšky jsem ušla jen cca 650 Km. 
V únoru 2011 jsem získala u Edu Spa College akreditovaný certifikát Masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví. V červnu 2011 jsem porodila syna. V září 2011 jsem u Kataríny Hrčkové prošla Cestou šamana –  základním seminářem dle metodologie vypracované americkou Nadací pro šamanské studie. V květnu 2012 jsem u Petra Fridricha úspěšně absolvovala certifikovaný kurz pro lektory Jógy smíchu. 
Loni jsem získala certifikáty pro Tantra masáž v profesionální praxi a pro Havajskou masáž. Dále jsem úspěšně absolvovala Mohendžodáro – mateřský základní okruh. A měla jsem tu čest seznámit se s tao cviky od učitele Angela Buny. Koncem roku 2015 jsem byla zasvěcena do Reiki I u Petra Laciny, žáka Borise Tichanovského.